Poniedziałek, 18 stycznia 2021, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra PL EN | |

OTWARCIE REZERWATU 23.06! ZAPRASZAMY!

OTWARCIE REZERWATU 23.06! ZAPRASZAMY!

Szanowni Państwo,

Bardzo się cieszymy, że 23 czerwca będzie możliwe całkowite otwarcie Rezerwatu dla Zwiedzających!

Serdecznie zapraszamy do oglądania naszej wystawy stałej wzbogaconej o nowe hologramy oraz dwóch wystaw czasowych.

Jedną z nich stanowią wspaniałe fotografie, których autorką jest Kateriny Zisopulu-Bleja. Ponadto wystawie "Konstantynopol, Akwizgran, Kordoba - śladami Geniusza" towarzyszy przepięknie wydany album, bezpłatnie dostępny dla osób zainteresowanych. OPIS WYSTAWY

Druga wystawa jest kolekcja wyjątkowej biżuterii wykonanej z 1000-letnich dębów przez projektantkę Annę Orską. Te naszyjniki naprawdę warto zobaczyć! OPIS WYSTAWY

Ponadto zapraszamy do kontynuowania spacerów w plenerze Rezerwatu. Zachęcamy do zapoznania sie z instalacja artystyczną Przekrój (P)poznania oraz do obejrzenia wystaw posterowych "Historia badań na Ostrowie Tumskim" oraz "Fortyfikacje na ziemiach polskich od neolitu do późnego średniowiecza". 

Prosimy o zapoznanie się z:

REGULAMIN ZWIEDZANIA WNĘTRZA REZERWATU

REGULAMIN ZWIEDZANIA PLENERU REZERWATU

Serdecznie zapraszamy na WSPÓLNY SPACER PO EKSPOZYCJI PLENEROWEJ!

Istnieje możliwość oprowadzenia po wystawie plenerowej z przejściem pod rzeźbę prezentującą przekrój wałów obronnych na ul. Posadzego.
Forma Spotkania plenerowego zakłada ok. 30-minutowy spacer z archeologiem objaśniającym tematykę ekspozycji w oparciu o plansze, makietę i rzeźbę. Jest przeznaczona dla maksymalnie czterech zwiedzających i wymaga przestrzegania zasad dystansu społecznego (minimum 1,5 metra) oraz osłon ust i nosa.
Zwiedzanie w formie Spotkania plenerowego jest odpłatne (5 zł od osoby) i wymaga zakupu biletu. Akceptowana jest wyłącznie płatność kartą płatniczą za pomocą przenośnego aparatu zbliżeniowego. Zakup biletu nie upoważnia do wejścia do wnętrza budynku Rezerwatu.
Zwiedzanie w formie Spotkania plenerowego odbywa się od wtorku do soboty. Preferowane jest wcześniejsze umawianie się telefonicznie (61 852 21 67) bądź mailowo (rezerwat@muzarp.poznan.pl) na konkretną godzinę. Ostatnie spotkanie może się odbyć nie później niż na  godzinę przed zamknięciem Rezerwatu.

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.