Czwartek, 02 lipca 2020, Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana PL EN | |

ZAPRASZAMY SENIORÓW

ZAPRASZAMY SENIORÓW

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami w ramach akcji "Senioralni Poznań" przygotowało w tym roku wiele spotkań, warsztatów, drzwi otwartych, badań profilaktycznych i wystaw.

Rezerwat "Genius loci" zaprasza na następujące wydarzenia: 

10.10. godz. 12.00 - "Blask Christianitatis " na Ostrowie Tumskim - okiem archeologa. Prelekcja o najstarszych śladach chrześcijaństwa w Poznaniu.
Wyspa tumska to kolebka polskiego chrześcijaństwa, o czym świadczą dawne ślady kaplicy palatialnej Mieszka I. To także miejsce pełne splendoru i bogactw, potwierdzi to przepiękna szklana mozaika zdobiąca ściany prywatnego kościoła władcy. To również powiew suwerenności płynącej z mocy przyjętego chrztu i rozmach na placu budowy tamtejszej katedry. O tych i innych wątkach dotyczących początków kościoła na ziemiach polskich opowiemy w trakcie niezwykłej prelekcji. Serdecznie zapraszamy!

24.10  godz. 12.00 -  Fotoreportaż "Śladami Blasku Christianitatis" i spotkanie z autorką Kateriny Zisopulu-Bleją".
Jak wiele miejsc świętych ma Rzym? Jak wysoka jest mediolańska katedra? Gdzie znajduje się grób św. Augustyna? Jak stary jest klasztor na Monte Casino? Podążając „Śladami Blasku Christianitatis” natkniemy się na bardzo wiele pytań. Na część z nich postaramy się udzielić odpowiedzi w trakcie spotkania z Kateriny Zisopulu Bleją, która w ramach projektu „Blask Christianitatis” realizowanego przez Akademię Genius Loci odbyła fascynującą podróż po Półwyspie Apenińskim.

Spotkania bez zapisów, wstęp bezpłatny.

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.